Events der bringer din virksomhed tættere på talenterne

Mød studerende, nyuddannede og erfarne business-folk til CA’s virksomhedsevents.  

CA afholder løbende virksomhedsevents, hvor du kan styrke din virksomheds brand, møde relevante kandidater, og finde din kommende medarbejder. 

Vi arrangerer blandt andet Company Days, Graduate Days, og Business Pitches i samarbejde med både små og store virksomheder. 

Det er omkostningsfrit at deltage til alle vores arrangementer. 

Company Days

Ved at deltage på Company Day kan du møde op til 120 erfarne og nyuddannede business-folk. Company Days er mini-karrieremesser bestående af virksomhedspræsentationer og stande, hvor der sættes fokus på relationen mellem virksomhed og relevante jobsøgere. CA afholder forskellige former for Company Days - herunder Internship Days og branchedage. Her kan du læse mere om CA's Company Days.

Graduate Days 

Tilbyder din virksomhed Graduate-programmer? Deltag på CA’s Graduate Day, sammen med 5-6 store virksomheder, og mød 120 højtuddannede talenter. På Graduate Day får du mulighed for, at holde en virksomhedspræsentation, deltage i en paneldebat sammen med de andre virksomheder, og networke med deltagerne. Her kan du læse mere om Graduate Days.

Business Pitches 

Ved at holde en Business Pitch, får din virksomhed en unik mulighed for, at give deltagerne et indblik i jeres arbejdsområder, kultur og karrieremuligheder. I får op til 3 timers taletid og I vælger selv målgruppen – nyuddannede, studerende og /eller erfarne. Her kan du læse mere om CA's Business Pitches.

CA afholder også kortere Business Breakfast-arrangementer, hvor du kan møde vores medlemmer til en kort tema-præsentation og networking. CA sørger selvfølgelig for morgenmaden.  Her kan du læse mere om Business Breakfasts.

Hvem deltager til CA’s arrangementer?

Vores medlemmer har typisk en længere videregående uddannelse og arbejder inden for business segmentet. Det kunne f.eks. være med: ledelse, økonomi og regnskab, marketing, kommunikation, HR, IT, consulting og finans m.fl.

Hvad siger virksomhederne?

CA hjælper dagligt virksomheder med at få kontakt til spændende profiler, der kan besætte ledige stillinger. Her har vi samlet nogle af deres tilbagemeldinger og historier.

Kontakt

Kontakt CA og hør mere om, hvordan vi kan hjælpe jer med at brande jeres virksomhed, tiltrække talenter og møde potentielle nye medarbejdere. 

Ring til os på 3314 9045 eller skriv til os på rekruttering@ca.dk